Jak Dziennikarstwo Może Pomóc Ci Odnaleźć W Sobie

Z pandemii przyszedł dużo wolnego czasu. Czas odpocząć, nadrobić zaległe zadania, oczyścić stare i zrobić miejsce dla nowych. Ostatecznie dało nam to czas do namysłu. Może nawet za dużo czasu na myślenie.  

Nie wiem jak ty, ale zacząłem wszystko kwestionować. Moja tożsamość, moje relacje, moje życie; i dokąd dokładnie to wszystko zmierzało. Pochłonęły mnie nieznajome osoby w mediach społecznościowych, mówiące mi, co mam robić i jak spędzić życie. Czy zrobiłem wystarczająco dużo? Pośród globalnej pandemii i pytałem, czy robię wystarczająco dużo … kiedy fizycznie, nie możemy nic zrobić.   

Jak wielu innych, stałem się moim najgorszym krytykiem, wyśmiewając każdy mój ruch. Kiedy była rzeczywistość, powinnam delektować się każdą chwilą. Pomimo tragicznej natury pandemii, może to być jedyny czas w naszym życiu, kiedy możemy zrobić sobie przerwę i odpocząć jako kolektyw. W żaden sposób nie próbuję podważać powagi tego wszystkiego. Ja sam, podobnie jak wielu innych, miałem trwały i zmieniający życie wpływ COVID-19.  

Jednak czasami Tęsknię za powolnym tempem tego wszystkiego. Czas na samorozwój i rozwój był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Zmieniłem się, wyrosłem na siebie. Niemal nie poznaję osoby, którą byłem przed pandemią. Wszystko to sprowadza się do czasu, w którym mogłem poświęcić i zastanowić się nad dziennikarstwem. Postanowiłem kopać głęboko i przejść przez wszystkie emocje, wydarzenia i doświadczenia, które spędziłem tak długo tłumiąc lub po prostu byłem zbyt zajęty, aby się wypowiedzieć. Niemal natychmiast zauważyłem korzyści dziennikarskie.

Pisałam codziennie, nawet gdy nie miałam zbyt wiele do powiedzenia. Im więcej pisałam, tym lżejsze się czułam. Słowa wylewały się, a od czasu do czasu łzy, ale w końcu ciężar stał się lżejszy i moja perspektywa na wszystko stała się jaśniejsza.   

Czasami jesteśmy tak zajęci życiem, że zapominamy się zameldować. A teraz świat wraca do normalności wciąż znajduję czas na pisanie. To nie jest tak częste i może nie tak dogłębne, ale czuję różnicę.

Dziennikarstwo przynosi korzyści tym, którzy są gotowi odpuścić, aby ruszyć dalej. To pozwoliło mi komunikować się z tymi, których kocham o wiele łatwiej niż wcześniej. Moje kontakty stały się silniejsze, ponieważ czuję się bardziej zadowolony i Zgodny ze sobą i tym, kim naprawdę jestem. Jak my kiedykolwiek myśleliśmy, że możemy sprawić, że inni zrozumieją nasze potrzeby, kiedy my sami ignorujemy je przez tak długi czas.   

Journaling benefits

Nigdy nie będę w tym doskonały. Zawsze wślizgnę się i wyrwę ze zdrowych nawyków, zapominając pozostać w zgodzie ze sobą. Zdarza się to najlepszym z nas, zwłaszcza, gdy życie staje na drodze. Zachęcam cię do podjęcia małych poszukiwań duszy. To nie musi być tak ekstremalne, jak moje zamknięcie pisania. To może być kilka minut każdego dnia, lub raz w tygodniu, po prostu po prostu sprawdzić się na ciebie, twoje ciało i umysł. Poświęć chwilę, aby zatrzymać i naprawdę słuchać tego, czego potrzebujesz. Build that relobcowanie z samym sobą, aby w pełni doświadczyć życia i wszystkich jego cudów.   

W Bags of Love możesz stworzyć swój własny, spersonalizowany dziennik. Dodaj własne zdjęcia i tekst, aby zachęcić się do przerwy i dostać się do korzeni Ciebie. Idealny prezent dla Ciebie, lub bliskiej osoby, która może czuć się trochę zagubiona w tym poście. Rozłóż korzyści dziennikarskie, spersonalizowany sposób.